Pasaulinė pelkių diena!

cepkeliu raistas 5a2ec68ba6429

Čepkelių raistas (nuotr.15min.lt)

Šiandien Lietuva, kaip ir kitos prie Ramsaro konvencijos prisijungusios 168 valstybės, mini Pasaulinę pelkių dieną. Ši tarptautinės svarbos pelkių apsaugai skirta konvencija buvo pasirašyta 1971 m. vasario 2 d. Irano mieste Ramsare.
    Lietuvoje pelkės užima tik 6 proc. šalies ploto. Tarptautinės reikšmės saugomomis šlapžemėmis yra paskelbtos septynios mūsų šalies vietovės. Tai Čepkelių, Kamanų, Viešvilės ir Žuvinto gamtiniai rezervatai, Nemuno deltos regioninis parkas, Girutiškio pelkė Labanoro regioniniame parke ir Adutiškio-Svylos-Birvėtos pelkių kompleksas.
    Daugiau informacijos Aplinkos ministerijos puslapyje.
    Pasaulinės pelkių dienos proga prezentacija "Urban wetlands make cities liveable" (EN).