Įtraukiųjų miestų kūrimas: kova su nelygybe ir segregacija. Nemokamas internetinis Kursas nuo balandžio 7 d.

Kviečiame prisijungti prie atviro nemokamo internetinio kurso „Building Inclusive Cities: Tackling Urban Inequality and Segregation“ , kurį nuo 2021 m. balandžio 7 d. ves Delft Technologijų universiteto Nyderlanduose dėstytojai. Kurso lektorių komandoje – VU absolventė geografė dr. Rūta Ubarevičienė, dirbanti Lietuvos socialinių tyrimų centre ir Delft University of Technology.

Ji yra socialinių-erdvinių pokyčių, socialinės segregacijos ir depopuliacijos ekspertė, tirianti globalius ir lokalius socialinių ir ekonominių sistemų erdvinius procesus.

Kursai vyks anglų kalba. Jie rekomenduojami besidomintiems visuomenine geografija.

Registracija: https://www.edx.org/course/building-inclusive-cities-tackling-urban-inequality-and-segregation?fbclid=IwAR1YkFBUPi6eV-usDqE1SDsJI7_iAaf8Rbk6Zm_Kpjesbg5_LTZvCZHRanI

Kursas susideda iš šešių modulių, paskirstytų per septynias savaites.

Pirmosios dvi savaitės skirtos susipažinimui su kursu bei pagrindinėmis naudojamomis sąvokomis – nelygybė, segregacija, įtraukus miestas, miesto dizainas. Sužinosite, kas yra užburtas segregacijos ratas, kaip ir kodėl jis susiformuoja, kaip iš jo ištrūkti.

Per kitas tris savaites, kartu su miesto dizaino ekspertais bus gilinamasi į miestų fizinės formos ir įtraukios gyvenamosios aplinkos kūrimo ryšius regiono, miesto ir kaimynystės lygmenyse.

Šeštą ir septintą savaitę vyks žinių kartojimas, turėsite galimybę užduoti savo klausimus, į kuriuos bus atsakoma apskritojo stalo susitikime su ekspertais.

Kiekvieną savaitę bus skiriama po rimtesnę užduotį, bet kursą galima tęsti ir susipažinti su pagrindine medžiaga ir neatliekant užduočių.

Sužinokite apie Kursą daugiau:

(60) 1 Setting the Scene - YouTube

(60) 1 Global trends in socio economics segregation V5 - YouTube