Naujas vadovėlis „Žemės stebėjimas iš kosmoso“

    2021.03.09VU elektroniniame knygyne visi norintys gali nemokamai parsisiųsti naują vadovėlį – „Žemės stebėjimas iš kosmoso“.

    Vadovėlio autoriai – Justinas Kilpys, Laurynas Jukna, Edvinas Stonevičius, Rasa Šimanauskienė, Linas Bevainis – VU CHGF Geomokslų instituto jaunųjų mokslininkų karta, savo tyrimuose nuolat naudojanti palydovinę informaciją.

    Kaip sako vienas iš knygos bendraautorių dr. Laurynas Jukna, tai „tikra „bomba“ žmonėms, norintiems pradėti dirbti ir (ar) suprasti nuotolinius Žemės stebėjimo įrankius ir procesus, vykstančius mūsų itin greit besikeičiančioje Žemėje!“

    Knyga padės suprasti, kaip veikia palydovai, jų jutikliai ir kaip Žemės spinduliuotės duomenys pavirsta į žmonėms naudingą informaciją.

    Aplink Žemės planetą skrieja apie 150 dirbtinių palydovų, stebinčių Žemės paviršių ir čia vykstančius procesus. Palydoviniai duomenys yra naudojami žemės ūkyje, miškininkystėje, aplinkosaugoje, teritorijų planavime ir daugelyje kitų sričių. Šis vadovėlis skirtas supažindinti su palydovinių stebėjimų pagrindais ir atsako į klausimus: Kokie būna Žemės stebėjimo palydovai? Ką matuoja palydovų jutikliai? Didelis dėmesys vadovėlyje skiriamas praktiniam palydovinių duomenų taikymui – tai leidžia geriau suprasti tiek palydovinių jutiklių veikimo principus, tiek natūralius procesus vykstančius Žemėje.

    El. vadovėlį galima nemokamai parsisiųsti iš VU elektroninio knygyno (reikalinga vartotojo registracija):

    https://www.knygynas.vu.lt/elektroninis-leidinys-zemes-stebejimas-is-kosmoso

     

    Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos