Prof. V. Daugirdo atminimui – kultūros geografijos paskaita Veliuonoje

2020-02-26 gausus VU GI Geografijos ir kraštotvarkos katedros dėstytojų būrys pabuvojo dešiniajame Nemuno krante įsikūrusiame istoriniame Veliuonos miestelyje Jurbarko rajone, čia aplankė Antano ir Jono Juškų gimnaziją. Veliuona žymi ne tik savo piliakalniais, bet ir tuo, kad jos gimnazijos absolventai nuolat garbingai papildo VU Geomokslų instituto bendruomenę – studijuoja įvairiose pakopose, dėstytojauja. Garsiausias – čia gimęs ir augęs a.a. profesorius Vidmantas Daugirdas – geografas mokslininkas, politinės, gyventojų, kultūros geografijos, administracinio skirstymo raidos tyrėjas, geografijos vadovėlių, enciklopedijos straipsnių autorius, keliautojas, dainingas Lietuvos patriotas, kurio atminimą tądien pagerbė kolegos.

Džiugu, kad šiemet taip pat didelė dalis Veliuonos gimnazistų pasirinko laikyti baigiamąjį geografijos egzaminą. 11-12 klasių moksleiviams Katedros vedėjas prof. Darijus Veteikis pristatė Geomokslų instituto studijų programas, o lektorius E. Lukas Dvilevičius – paskaitą apie vaikystę skirtingose pasaulio vietovėse – kultūros geografijos disciplinos, kurią dėstė ir prof. V. Daugirdas, įdomybes.

Kultūros geografijos įdomybės E.LVidmantas Daugirdas
    Veliuonos mokyklaVeliuonos upė