Prof. Vidmantas Daugirdas 1967 – 2019

profesorius

R. Šilagalio nuotr.

2019 m. vasario 17 d. netekome šviesios ir stiprios dvasios Žmogaus, kuris negailėjo savęs, savo energijos visoms žmogiškai atviroms iniciatyvoms tiek moksle, tiek gyvenime. VU CHGF Geomokslų instituto kolektyvas nuoširdžiai užjaučia jo šeimos narius ir artimuosius.
    V. Daugirdas gimė 1967 m. spalio 3 d. Pagėgiuose, Šilutės rajone. Nuo 1975 m. jis gyveno Viešvilės miestelyje, kurio dideliu patriotu išliko visą gyvenimą. 1985 m. Vidmantas baigė Smalininkų vidurinę mokyklą, o 1992 m. – Vilniaus universitetą, kur įgijo geografo specialybę. Tais pačiais metais jis pradėjo dirbti šioje aukštojoje mokykloje, kurioje 1997 m. apgynė geografijos krypties daktaro disertaciją „Lietuvos teritorinio administracinio suskirstymo istorinė geografinė analizė“ (vad. prof. P. Kavaliauskas). 1998 m. Vidmantas Daugirdas pradėjo mokslininko karjerą įsidarbinęs Geografijos instituto Regioninės geografijos skyriuje. Nuo 2012 m. jis dirbo Lietuvos socialinių tyrimų centro Visuomenės geografijos ir demografijos institute vyriausiojo mokslo darbuotojo pareigose.
    Vidmanto Daugirdo domėjimosi laukas buvo labai platus: gyventojų geografija, kultūros geografija, Lietuvos teritorinio administracinio suskirstymo raida, politinė geografija. Jo mokslinis palikimas gausus – tyrimų rezultatai paskelbti daugybėje publikacijų, mokslo konferencijų, viešų paskaitų. V. Daugirdas taip pat buvo geografijos vadovėlių aukštosioms ir vidurinėms mokykloms autorius.
    Ypatingo V. Daugirdo dėmesio pastaraisiais metais sulaukė Lietuvos retai apgyventų teritorijų raidos problemos, kurios buvo nagrinėjamos ir jo redaguotoje knygoje „Lietuvos retai apgyventos teritorijos“. Pastaruoju metu jis rengė naujausią knygą, nagrinėjančią regioninius gerovės skirtumus Lietuvoje.
    Vidmantas Daugirdas buvo VU profesorius, ilgus metus dėstė studentams, buvo jų ypač mėgiamas ir gerbiamas. Profesorius vadovavo studentų baigiamiesiems ir reikšmingiems mokslui daktaro darbams.
    Vidmantas buvo aistringas žvejys, mėgo lankytis gamtoje, keliauti. Jis ypatingai mėgo muziką, pats grojo gitara ir dainavo. Yra sukūręs dainų pagal H. Radausko ir kitų poetų eiles. Studijų laikais dalyvavo Filologijos rudens renginyje ir tapo laureatu. Buvo aktyvus Atgimimo Sąjūdžio dalyvis, Savanoriškų krašto apsaugos pajėgų savanoris.
    Lietuvos mokslo bendruomenė neteko iškilaus mokslininko, pedagogo, draugo. Jo idėjų, patarimų ar tiesiog gero žodžio mums visiems nuo šiol labai trūks.

Kolegos ir bičiuliai