Sociologijos krypties Disertacijos gynimas

Kviečiame į Rūtos Ubarevičienėsdisertacijos"Baltijos šalių gyvenviečių sistemų teritorinės organizacijos kaitos sociodemografinė analizė"  gynimą, kuris vyks 2018 m. rugsėjo 7 d., 14 val. Lietuvos socialinių tyrimų centre (A. Goštauto g. 9, 304 kab., Vilnius). Mokslinis vadovas: vyriaus. m. d., dr. Donatas Burneika.

Mokslo daktaro disertacija rengta 2013–2018 metais Lietuvos socialinių tyrimų centre pagal doktorantūros teisę, suteiktą Kauno technologijos universitetui, Lietuvos socialinių tyrimo centrui ir Vytauto Didžiojo universitetui (2011 m. birželio 8 d. įsakymu Nr. V–1019).

Anotacija: Stipriai sumažėjęs gyventojų skaičius bei regioninių skirtumų augimas kelia didelius iššūkius tolimesnei Baltijos šalių raidai. Šiose valstybėse yra būtina kelti klausimą, kaip kuo racionaliau ir efektyviau išnaudoti ribotą demografinį, socialinį ir ekonominį miestų bei regionų potencialą kartu užtikrinant, kad visiems gyventojams būtų suteiktas pakankamas gyvenimo lygis ir galimybės. Disertacijoje analizuojamos ir lyginamos trijų Baltijos valstybių socioerdvinio vystymosi tendencijos nepriklausomybės laikotarpiu. Atlikta statistinių duomenų analizė leido nustatyti svarbiausias regionines charakteristikas lemiančias Baltijos šalių gyvenviečių sistemų kaitą. Disertacijoje atskleidžiama, kad vidaus migracija yra pagrindinis gyvenviečių sistemos kaitą lemiantis veiksnys. Ji taip pat turi didelę įtaką sociodemografinės struktūros kaitai. Nustatyta, kad vidaus migracija, pasižyminti dideliu selektyvumu, šiuo metu labiausiai prisideda prie regioninių skirtumų augimo ir rezidencinės diferenciacijos Baltijos šalyse. Tikimasi, kad šio tiriamojo darbo rezultatai galėtų prisidėti prie regioninės ir socialinės politikos Lietuvoje ir Baltijos šalyse formavimo.