Geografų patirtys rekreacijos ir turizmo mokomojoje praktikoje Karpatuose
Ant Svidoveckij kalnagubrio.
Rugsėjo pabaigoje vykusi savaitinė VU Geomokslų instituto geografijos bakalauro 2 kurso studentų Rekreacijos ir turizmo mokomoji praktika Ukrainoje dovanojo unikalias profesines ir gyvenimiškas patirtis pažindinantis su Karpatų kalnų grandinėmis, ukrainiečių ir bendra, senąja LDK kultūra.
Geografai apsilankė Lvove, Jasinioje, Podolės Kamenece, Lucke. Didžiulį įspūdį paliko ne tik 100 hektarų užimančios ir istorinę prasmę turinčios prieš 70 milijonų metų iš smiltainio susidariusios Dovbušo uolos, bet ir kelionė visureigiu sunkvežimiu Gaz 66 į T. Ševčenkos universiteto Geografijos fakulteto praktikų bazę „Jasinia“, kur buvo įsikurta keletui naktų.
Daugiausiai jėgų pareikalavo kopimas į Karpatų kalnus. Platūs akiračiai atsivėrė nuo Svidoveco kalnagūbrio viršūnės Bolšoj Katiol (aukštis – 1780 m.). Ketvirtąją kelionės dieną kilta į Čiornogor kalnagūbrį ir pasiekta aukščiausia Ukrainos viršukalnė – Hoverla (aukštis – 2061 m.).
Išvykos metu prisimintos ir vietos, svarbios Lietuvai. Apžiūrėtos LDK laikų pilys: Podolės Kameneco tvirtovė, viduramžiais gynusi Lietuvą nuo totorių ir turkų antpuolių, dabar vadinama viena iš 7 Ukrainos stebuklų; Karalienės Bonos pilies griuvėsiai, Kremenece; Liubarto pilis – gynybinių statinių kompleksas Lucke, svarbiausia Lietuvos kunigaikščių rezidencija Voluinėje.
Bendros kelionės, patirtys, įspūdžiai – suartina ir praturtina, yra neįkainojama studijų dalis. Dėkodami išvykoje lydėjusiems doc. dr. Ričardui Sorupskui ir doc. dr. Filomenai Kavoliūtei, studentai jau laukia naujų kelionių, naujų iššūkių.