Konferencija Seime – „Vietovardžių (išnykusių kaimų vardų) išsaugojimo, įpaminklinimo sprendimai, pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį“

Renginio tikslas buvo aptarti vietovardžių nykimo ir naikinimo problemą, pasidalyti atskirų savivaldybių, bendruomenių patirtimi juos saugant, teikti siūlymus dėl vietovardžių išsaugojimo. Aptarti šių problemų buvo kviečiami kalbos, istorijos, žemėtvarkos, žemės kadastro, savivaldybių, geografijos, žiniasklaidos, kultūros, mokslo institucijų, vietos bendruomenių ir visuomeninių organizacijų atstovai, visi, besidomintys etninės kultūros, kalbos, istorijos ir tautinės bei regioninės tapatybės puoselėjimu. Konferencijos pabaigoje rengiamoje diskusijoje buvo ieškoma sprendimų, kaip sustabdyti be gyventojų likusių kaimų vietovardžių išbraukimą iš juridinės vartosenos. Dalyviai svarstė, kaip visuomenė ir valstybinės institucijos gali prisidėti įpaminklinant sunykusius ir benykstančius kaimų vietovardžius. Planuojama priimti rezoliuciją.

filomena

Doc.dr. Filomena Kavoliutė

Geografų draugija ir Geografijos ir kraštotvarkos katedra 2014 m. gruodi pradėjo viešą diskusiją neapsikentusi naujo kaimų vardų naikinimo etapo, buvo surengta konferencija, apie tai kalbėta tris metus. Šiandien dienai Geografų draugija ir Geografijos ir kraštotvarkos katedra labai džiaugiasi sulaukusi Pasvalio kraštiečių draugijos narių, Pasvalio krašto žmonių, savivaldybės administracijos, seniūnų, savivaldybės mero įsijungimo į vardų atminimo išsaugojima. Ir ši konferencija seime vyko jų iniciatyva, kadangi šį pavasarį jie kreipėsi į LR Seimo Kultūros komitetą dėl Lietuvos išnykusių kaimų vardų atkūrimo ir išsaugojimo. Į konferenciją skaityti pranešimą buvo pakviesta ir Geografijos ir kraštotvarkos katedros docentė Filomena Kavoliutė.