Kviečiame į konferenciją "LIETUVOS KRAŠTOVAIZDIS PERMAINŲ LAIKOTARPYJE: gamta, visuomenė, kultūra"

konfe2

Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedra,
    Lietuvos Geografų draugija,
    Lietuvos Gamtos draugija

Kviečiame Jus dalyvauti konferencijoje,

skirtoje agrarinio kraštovaizdžio didžiajai pertvarkai sovietmečiu prisiminti

(50 metų nuo pertvarkos pradžios),

kuri įvyks 2016 metų spalio mėn. 21d. (penktadienis),

Vilniaus universiteto, Gamtos mokslų fakultete Didžiojoje auditorijoje (M. K. Čiurlionio g. 21/27)

Konferencijos pradžia 900 val. Registracijos pradžia 830  - 900 val.

Konferencijos organizacinios komitetas:
    Prof. Dr. Darijus Veteikis (VU, GMF, Geografijos ir kraštotvarkos katedra)
    Prof. Habil. Dr. Jonas Naujalis (VU, JGMC, Botanikos ir genetikos katedra, Lietuvos gamtos draugija)
    Doc. Dr. Filomena Kavoliutė (VU, GMF, Geografijos ir kraštotvarkos katedra)
    Doc. Dr. Ričardas. Skorupskas (VU, GMF, Geografijos ir kraštotvarkos katedra, Lietuvos gamtos draugija)
    Dr. Giedrė Godienė(VU, GMF, Geografijos ir kraštotvarkos katedra, Lietuvos geografų draugija)

Informacija: Filomena Kavoliutė e-paštastel. (8 656) 38135;
    Ričardas Skorupskas e-paštas tel. (8 620) 10189;

PROGRAMA

Pirmininkauja Prof. Dr. Darijus Veteikis (VU, GMF, Geografijos ir kraštotvarkos k-ra)

900 – 910Prof. habil. dr. Osvaldo Rukšėno(VU, GMF dekanas)Sveikinimo žodis.
    910 – 930Dr. Romas Pakalnis(Valstybinė Saugomų teritorijų tarnyba prie AM).
    Kalvotų žemių melioravimo metodika – totalinės melioracijos pabaigos ženklas.
    930 – 950Doc. dr. Filomena Kavoliutė(VU, GMF, Geografijos ir kraštotvarkos katedra)
    Sovietmečio melioracija ir Lietuvos kaimų bendruomenių griūtis.
    950 – 1010Dr. Rasa Bertašiūtė(KTU, SAF, Architektūros ir urbanistikos katedra, LLBM)
    Paveldėta ar pasirinkta tradicija arba Prarastų namų paieškos.
    1010 – 1030Juozas Stasinas (Tėviškės gamta, steigėjas ir redaktorius).
    Viktoras Bergas - vienas iškiliausių Lietuvos valstybinės ir visuomeninės gamtosaugos pradininkų.

1030 – 1100 Kavos pertrauka

Pirmininkauja Prof. Jonas Naujalis (VU, JGMC, Botanikos ir genetikos k-ra, Lietuvos gamtos d-ja)

1100 – 1120Vidmantas Bezaras(AM, Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamentas, direktorius)
    Melioracija ir šiuolaikinė aplinkosauga.
    1120 – 1140Doc. dr. Pranas Aleknavičius(Lietuvos žemėtvarkos ir hidrotechnikos inžinierių sąjunga)
    Agrarinio kraštovaizdžio pokyčius Lietuvoje įtakojantys veiksniai.
    1140 – 1200Prof. habil. dr. Petras Kurlavičius(Lietuvos Ornitologų draugija, LEU)
    Kai kurie biologinės įvairovės pokyčiai Lietuvos agrariniame kraštovaizdyje po antrojo pasaulinio karo ir svarbiausios jų priežastys.
    1200 – 1215Dr. Gintaras Ribokas(LSTC, mokslo darbuotojas)
    Apleistų žemių (dirvonų) kaita Lietuvos agrariniame kraštovaizdyje.
    1215 – 1235Doc. dr. Ričardas Skorupskas (VU, GMF, Geografijos ir kraštotvarkos katedra),Karolis Mickevičius (UAB “Inžinerinis projektavimas”, vadovas)
    Pelkės - kraštovaizdžio pertvarkos pasekmių indikatorius.
    1235 – 1250Doc. dr. Justas Kažys(VU, GMF, Hidrologijos ir klimatologijos katedra)
    Dabartiniai gruntinio vandens lygio svyravimai ir jo galimas poveikis pakeistų aukštapelkių kraštovaizdžiui ateityje.

1250 – 1320Kavos pertrauka

Pirmininkauja Dr. Giedrė Godienė (VU GMF Geografijos ir kraštotvarkos k-ra, Lietuvos geografų dr-ja)

1320 – 1340Prof. dr. Angelija Bučienė (KU, SMF, Socialinės geografijos katedra), Prof. habil. dr. Sebastien Gadal(Ekso-Marselio Universitetas, Prancūzija), Viktoras Gailius(KU, SMF)
    Žemaičių Naumiesčio miestelio ir jo apylinkių plėtra retrospektyviniu požiūri.
    1340 – 1400 Doc. dr.Vilma Karvelyte Balbieriene(KTU, SAF, Architektūros ir urbanistikos katedra)
    Lietuvos bažnytkaimių vertė ir savastis kultūriniame kraštovaizdyje.
    1400 – 1420Dr. Dainius Razauskas (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas)
    Medis tradiciniame lietuvių pasaulėvaizdyje.
    1420 – 1440Algis Daveinis(Lietuvos arboristikos centras).
    Sumedėjusios augalijos gerovės užtikrinimas žmogaus kuriamoje aplinkoje. Holistinis požiūris į arborifloros priežiūrą ir apsaugą.
    1440 – 1500Konferencijos baigiamasis žodis: Dr. Romas Pakalnis(Valstybinė Saugomų teritorijų tarnyba prie AM).

Renginio programą taip pat galite atsispausdinti.