Papildomųjų studijų programa „Geografija“

Papildomos stud

Studijų programos tikslas – suteikti kolegijų studentams, kurių studijos susijusios su geografija ir kartografija, būtinas gamtinės ir visuomeninės  geografijos krypčių žinias ir gebėjimus, kad jie galėtų tęsti studijas Vilniaus universiteto magistro programose „Kartografija“, „Geografija ir kraštotvarka“ ir „Hidrometeorologija“. Baigę šią programą gebės suprasti kraštovaizdžio bei visuomenės ir ūkio sistemų formavimosi ir raidos bei erdvės diferenciacijos pasaulyje ir Lietuvoje dėsningumus, bendrąsias tvaraus vystymo, kraštotvarkos, aplinkos ir kraštovaizdžio apsaugos nuostatas.

Pasirinkęs, Geografijos ir kraštotvarkos studijų programą, absolventas gerai išmanys gamtinio ir kultūrinio kraštovaizdžio bei visuomenės ir ūkio sistemų erdvinės sąveikos bei diferenciacijos dėsningumus; žinos ir supras miestų, regionų, aplinkosaugos planavimo, žemėtvarkos, vandentvarkos, miškotvarkos pagrindus, taikomųjų teritorijos tyrimų metodologiją; geografinių problemų sprendime gebės taikyti analitinius metodus bei GIS technologijas; turės bendravimo, kartografavimo, statistinio tyrimo, mokslinio darbo ir darbo komandoje, gebėjimo sistemiškai bei analitiškai mąstyti, įgūdžius!

Tokia programa Lietuvoje vienintelė!

Studijų programą sudaro dvi dalykų grupės – trys bendrieji pagrindinio geografinio ir kartografinio išsilavinimo dalykai (Bendroji gamtinė geografija,  Bendroji visuomeninė geografija ir Teminė kartografija)  bei kompleksiniai dalykai, leidžiantys sistemiškai pagilinti įvairių geografijos šakų žinias: Miesto geografija, Kaimo geografija/Hidrologija (pasirenkamas vienas), Aplinkosaugos pagrindai bei Kraštotvarkos įvadas / Meteorologija (pasirenkamas vienas).

Gali stoti asmenys, įgiję profesinio bakalauro laipsnį iš žemiau išvardintų studijų sričių, krypčių ir programų:
    Technologijos mokslų studijų srities:
    o Bendrosios inžinerijos studijų krypties programos: Nekilnojamojo turto matavimų inžinerija; Geodezija; Geodezija ir žemėtvarka; Geodezija ir kadastras;
    o Inžinerijos studijų krypties programos: Želdinamų teritorijų inžinerija; Želdiniai ir jų dizainas; Kraštovaizdžio dizainas; Želdynai ir jų dizainas;
    o Aplinkos inžinerijos studijų krypties programos: Aplinkos apsauga; Aplinkos apsaugos inžinerija.
    Socialinių mokslų studijų srities:
    o Verslo studijų krypties programos: Turizmo vadyba; Tarptautinis verslas;
    o Vadybos studijų krypčių programos: Gamtotvarkos vadyba;
    o Turizmo ir poilsio studijų krypčių programos: Ekoturizmas; Turizmo ir laisvalaikio vadyba; Rekreacija ir turizmas.
    Menų studijų srities:
    o Dizaino studijų krypties programos: Grafinis dizainas; Grafinių komunikacijų dizainas; Kūrybinės industrijos.

Priėmimas vyksta iki 6.m. rugsėjo 18 dienos, sutartys pasirašomos iki š.m. rugsėjo 28 d.!

Studijų trukmė vieni metai. Vienerių metų studijų kaina asmeniui 655  EUR.

Oficialus papildomųjų studijų puslapis Vilniaus universitete
    Priėmimo tvarka.
    Prašymas priimti studijuoti.

Kontaktai pasiteirauti:

PStudijų programos komiteto pirmininkė prof. Giedrė Beconytė, tel. 239 8298, el. paštas
    Studijų programos administratorė Vigilija Krikščiūnienė, tel. (8 5) 239 8298, el. paštas vigilija
    Geografijos ir kraštotvarkos studijų programos pirmininkas prof. Darijus Veteikis, tel. (8 5) 2398288, el. paštas