Absolventų dėmesiui!

    Mag Skelbimas

    GEOGRAFIJOS IR KRAŠTOTVARKOS MAGISTRO studijų programa Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete

    Geografija nuo seno glaudžiai siejasi su krašto tvarkymu arba teritorijų planavimu, nes šiai veiklai yra būtinas sisteminis geografinis mąstymas, solidus visuomeninis geografinis bei kraštovaizdinis pagrindimas. Neatsitiktinai Vilniaus universitete jau 7-8 XX a. dešimtmečiuose buvo pradėta formuoti savita kraštotvarkos koncepcija (prof. A. Basalykas, prof. Č. Kudaba), buvo sukurti originalūs, tvarų šalies vystymą užtikrinantys šiuolaikinės kraštotvarkos metodologiniai pagrindai (prof. P. Kavaliauskas), o viena iš svarbiausių šalyje geografinių katedrų palaipsniui tapo VU Geografijos ir kraštotvarkos katedra, rengianti konstruktyvaus integruoto išsilavinimo Geografijos ir kraštotvarkos magistrus.Geografija nuo seno glaudžiai siejasi su krašto tvarkymu arba teritorijų planavimu, nes šiai veiklai yra būtinas sisteminis geografinis mąstymas, solidus visuomeninis geografinis bei kraštovaizdinis pagrindimas. Neatsitiktinai Vilniaus universitete jau 7-8 XX a. dešimtmečiuose buvo pradėta formuoti savita kraštotvarkos koncepcija (prof. A. Basalykas, prof. Č. Kudaba), buvo sukurti originalūs, tvarų šalies vystymą užtikrinantys šiuolaikinės kraštotvarkos metodologiniai pagrindai (prof. P. Kavaliauskas), o viena iš svarbiausių šalyje geografinių katedrų palaipsniui tapo VU Geografijos ir kraštotvarkos katedra, rengianti konstruktyvaus integruoto išsilavinimo Geografijos ir kraštotvarkos magistrus.

     

    Magistro lygmens arba pagrindinės geografijos studijos trunka 2 metus. Jos vyksta pagal vienintelę tokia Lietuvoje studijų programą, kuri integruoja visuomenės raidos ir kultūrinio kraštovaizdžio geografinių dėsningumų bei teritorijų planavimo nuostatas, reikalingas racionaliam krašto pažinimui bei tvarkymui. Joje studentai supažindinami su mokslinių tyrimų, įskaitant taikomuosius, metodologija, kultūrinio kraštovaizdžio struktūra, visuomenės teritorinės organizacijos ir teritorijos vystymo ypatumais, atskirų kraštotvarkos arba teritorijų planavimo krypčių (regionų ir miestų planavimo, aplinkosaugos projektavimo, žemėtvarkos, miškotvarkos ir želdynų planavimo, vandentvarkos) organizavimu. Platus kompleksinis išsilavinimas, dviguba (geografinė ir planavimo) kvalifikacija, rūpestis gamta, kultūros paveldu, žmogumi, šalies ateitimi, aktyvi pilietinė pozicija, vadybos įgūdžiai – visa tai šių studijų privalumas. Gerai mokantys užsienio kalbas studentai turi galimybes išvykti trumpalaikėms iki 6 mėnesių studijoms į kitų šalių universitetus.

     

    Baigę Geografijos ir kraštotvarkosmagistro studijas, studentai įgyja magistro laipsnį ir teisę dirbti įvairiose socialinioekonominio ir kraštovaizdžio tyrimo bei planavimo ir jo priežiūros srityse, gamtonaudos bei aplinkosaugos ir ūkinių bei valdymo institucijų sistemoje, kurti personalines bei akcines tyrimo ar planavimo įmones Geriausi absolventai turi galimybę tęsti studijas doktorantūroje.

    Geografijos ir kraštotvarkos katedra ypač didžiuojasi savo auklėtiniais pasiekusiais ministrų, viceministrų, ministerijų sekretorių, tarnybų ar departamentų direktorių bei kitusaukštus postus. Tai E. Gentvilas, D. Miniataitė, K. Sadauskas, I. Kiškis, V. Bezaras, R. Baškytė, J. Ignatonis, G. Gruodis ir daugelis kitų geografinį kraštotvarkinį išsilavinimą įgijusių politikų bei aukštos kvalifikacijos specialistų.

    Geografijos ir kraštotvarkos magistro studijos yra tikrai įdomios ir naudingos. Todėl visi, kurie nenori būti nuošaly nuo kultūrinio kraštovaizdžio pažinimo, visuomenės procesų valdymo,  šalies teritorijos planavimo,apsaugos ir tvarkymo, kviečiami studijuoti šioje vienoje originaliausių Vilniaus universitete magistro studijų programoje. Šiemet skiriama net 10 valstybės finansuojamų vietų ir nėra jokių stojamųjų egzaminų!

     

    Prof. dr. Darijus Veteikis
    Geografijos ir kraštotvarkos katedros vedėjas
    Gamtos mokslų fakultetas
    Vilniaus universitetas
    Čiurlionio 21, Vilnius 2009
    Tel.: 8(5) 239 82 88
    e-paštas:

    Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos