Dr. doc. R. Skorupskas pristatė Lietuvos kraštovaizdžio problemas tarptautinėje konferencijoje Voroneže

    gggggggg

    2018 m. gegužės 14-17 dienomis Vilniaus universiteto CHGF Geomokslų instituto Geografijos ir kraštotvarkos katedros doc. dr. R. Skorupskas ir ketvirto kurso studentas S. Jaruševičius (neakivaizdžiai) skaitė 2 pranešimus Voronežo valstybiniame universitete (Rusijos Federacinė Respublika) vykusioje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Šiandieninė kraštovaizdžio ekologinė būklė ir regionų gamtinės aplinkos optimizacijos problemos“ (Current landscape-ecological state and problems of optimization of the natural environment of the regions), kuri buvo dedikuota žymaus geografo, antropogeninės landšaftotyros pradininko Fiodoro Milkovo 100-iesiems gimimo metams.
    Daugiau nei 200 dalyvių, tarp kurių – mokslininkai tyrėjai, gamtosauginių, ugdymo, projektavimo institucijų atstovai iš 7 šalių – diskutavo apie kraštovaizdžio tyrimų problemas, šiandieninę gamtinės aplinkos ir kraštovaizdžio ekologinę būklę, aptarė racionalios kraštovaizdžio organizacijos, optimizacijos, subalansuoto vystymosi klausimus. Iš viso apie 500 autorių pristatė per 400 pranešimų. doc.dr. R. Skorupskas perskaitė pranešimą „Optimalios kraštovaizdžio struktūros formavimas kaip pagrindinė teritorijų planavimo užduotis”, o kartu su Sauliumi Jaruševičiumi – „Pagrindiniai kraštovaizdžio akustinės struktūros tyrimų probleminiai aspektai Lietuvos teritorijos pavyzdžiu“.
    Po oficialiosios pranešimų dalies susirinkusieji turėjo progą susipažinti su kai kuriomis Voronežo srities įžymybėmis, tarp kurių – 45-50 tūkst. m. amžiaus Kostenkų paleolito gyvenvietės liekanos, gamtiniu ir kultūriniu požiūriu išskirtinės Dono upės pakrantės ir slėnio šlaitai su čia atsiveriančiais kreidos nuogulų sluoksniais Donskoje Belogorje vietovėje ir kt..
    Mišriųjų miškų gamtinėje zonoje esančios Lietuvos kraštovaizdis gana ženkliai skiriasi nuo Ukrainos stepių.

    d1

    Giliomis raguvomis suskaidyta stepė Kursko srityje.

    d2

    Seniausios Europoje paleolito laikotarpio gyvenvietės  būsto liekanos  Kostenkuose (Voronežo sritis)

    d3

    Kreidos darinių atodangos dešiniajame Dono krante (Voronežo sritis, Belogorje)


    Po Voronežo konferencijos doc. dr. R. Skorupskas prisijungė prie Orienburgo Stepių instituto darbuotojų (direktorė geografijos m. k. A. Riabukha, Rusijos mokslų akademijos profesorius, geografijos m. k., daktaras S. Levykin, geografijos m. k. K. Mjachina) organizuoto praktinio seminaro „Stepių zonos kraštovaizdžio optimizacijos probleminiams klausimams išryškinti ir spręsti“, gyvai susipažino ir nagrinėjo išskirtinius ir tipiškus stepių bei miškastepių kraštovaizdžio pavyzdžius, apžiūrėjo storiausią Europos pušį Buzuluko šilo nacionaliniame parke ir kt.

    d4

    Praktinio seminaro dalyviai Orenburgo stepių instituto stacionare (Buzuluko šilo nacionalinis arkas, Orienburgo sritis)


    Džiaugdamasis užsimezgusiais ryšiais doc.dr. R. Skorupskas sakė, kad išvyka į Voronežo universitetą greičiausiai ne paskutinė – keli aspirantai domėjosi galimybėmis stažuotis VU.

    Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos