Geografai padeda pamatyti Vilnių kitomis akimis: Joniškio gimnazistų integruota geografijos-istorijos pamoka „Nuo senamiesčio iki čigonų taboro“ su CHGF prof. D. Krupickaite

Krupickaite mokiniai1

2017-11-25 Geriausi Joniškio „Aušros“ gimnazijos 11-12 klasių mokiniai kartu su mokytojomis Vilma Kubilinskaite (istorija), Giedre Motiejuite (geografija), dalyvavo socialinių (istorijos-geografijos) mokslų integruotoje Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtoje pamokoje „Valstybės pažinimas – Vilniaus miesto zonos „Nuo senamiesčio iki čigonų taboro“.
    Namie surinktas pamatines geografines žinias apie Vilnių padėjo gilinti ir vaizdžiai urbanistinėje ekskursijoje mokė pritaikyti VU CHGF Geomokslų instituto profesorė geografė dr. Dovilė Krupickaitė.
    Geografija ir istorija leidžia pažvelgti į sostinę daugeliu pjūvių, geriau suprasti jo savitą istoriją ir urbanistinę raidą, priemiesčio formavimosi ypatumus, gamtinę įvairovę, mažose gyvenamosiose vietovėse nematytus socialinius reiškinius. Kalbėta apie hidrografijos, reljefo ir istorinių, politinių aspektų įtaką miesto vystymuisi. Analizuojant namų statybos, žmonių gyvenimo sąlygų ir gyvenimo būdo pokyčius, žmogaus ir gamtos sąlygų įtaką kraštovaizdžiui, jo būklei, aptarta turtinga urbanistinių sąlygų įvairovė - miesto pramoniniai, „stalininiai“ ir „chruščiovo“, vėlesnio laikotarpio laikų miegamieji rajonai, uždaros gyvenvietės, priemiesčiai, sodų bendrijos, gamtinės erdvės ir šiuolaikinė architektūra, senamiestis ir čigonų taboras.

Krupickaite mokiniai2
    Visą 12 valandų išvykos programą sudarė aprašyta urbanistinė ekskursija, ekskursija į VU senuosius rūmus, apsilankymas Lietuvos prezidentūroje ir Valstybės pažinimo centre, Jolitos Vaitkutės paroda Vilniaus rotušėje, skirta Nepriklausomybės šimtmečiui “100 žemės apkabinimų” ir Keistuolių teatro spektaklis „Šv. Kormorano programa „Paskalos ir padavimai“.
    Pamokos sumanytojos – Joniškio „Aušros“ gimnazijos mokytojos Vilma Kubilinskaitė (istorija), Giedrė Motiejuitė (geografija).
    Parengta pagal: http://geografija.lt/2018/01/integruota-geografijos-istorijos-edukacine-pamoka-%E2%80%9Enuo-senamiescio-iki-cigonu-taboro%E2%80%9C/