Šnipiškių potencialo ir iššūkių analizė: rezultatų pristatymas

Tyrimo organizatoriai

2016 m. rudens semestro metu Vilniaus universiteto VU geografijos ir kraštotvarkos studijų programos II kurso magistrantai kartu su geografijos studijų II kurso bakalaurantais vykdė tyrimą, skirtą nustatyti senųjų "medinių" Šnipiškių vystymo potencialą ir iššūkius. Tyrimo rezultatai bus naudojami rengiant Šnipiškių vystymo gaires bei Vilniaus miesto bendrojo plano Šnipiškių dalį. Buvo tirti šie aspektai:
    - rajono charakterį sudarančių kultūrinių objektų potencialas,
    - rajono gyventojų lūkesčiai,
    - rajono funkcinė struktūra ir jos potencialas,
    - transporto srautai, komunikacijos keliai ir želdynų tinklas,
    - verslo kvartalo tarp Konstitucijos pr. ir Lvovo g. galimas poveikis Šnipiškėms.
    Magistrantai ne tik analizavo esamą rajono būklę, tačiau pateikė siūlymus rajono vystymui.

pris

Studentų darbą kuravo VU geografijos ir kraštotvarkos katedros prof.dr. Dovilė Krupickaitė, šnipiškiečių atstovė, VGTU doc. dr. Jekaterina Lavrinec, įmonės "NoArchitects" vadovas, architektas Markas Grinevičius. Geografų studentų atliktas darbas buvo pristatytas gruodžio 13 d. Vilniaus miesto savivaldybėje. Pristatyme dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės, "Vilniaus plano" darbuotojai bei Šnipiškių problemomis besidomintys visuomenės atstovai. Didelį susidomėjimą atliktu tyrimu išreiškė Vilniaus mero patarėja dr. Dalia Bardauskienė, o Vilniaus miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Rūta Matonienė pasidžiaugė, kad tiriant Žirmūnų trikampį prasidėjęs rezultatyvus bendradarbiavimas nenutrūksta ir, tikėtina, tęsis. Neabejotina, kad tyrimo rezultatai pasitarnaus rengiant Šnipiškių teritorijos planavimo dokumentus ir siekiant rajono atnaujinimo.

Pristatymo dalyviai ir svečiai.